Општински вестиСкопје

Општина Карпош: Проблемите наш приоритет за создавање реален и сеопфатен буџет

Урбанистичкото планирање, загадувањето на воздухот, одржувањето на комуналната хигиена, недостиг на паркинг места и кучињата скитници се најголемите локални проблеми на граѓаните на Општина Карпош. Ова го потврдува спроведената теренска анкета на агенцијата „Рејтинг“, на примерок од 1.000 испитаници, во декември, во пресрет на носењето на новиот Буџет на Општина Карпош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close