Оригинални текстови

Општина Илинден: Информација за проектот – населба Јака

Проектот – населба Јака, е отпочнат со изработка на детален урбанистички план за период од август 2012 – 2022, и претставува дел од проектите на централната власт – Владини проекти, за изградба на нови населби со повеќе од 100 плацеви на нови локации, каде за рурални општини централната власт се обврзува да инвестира 90% и општината 10% од вкупната инвестициска вредност на комуналната и патна инфраструктура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close