Дописници МКДОпштински вести

Општина Гостивар заради високите „ковид“ бројки нема да прима странки

Влошената состојба со пандемијата и високиот број заразени со коронавирусот, ја принудија локалната самоуправа да го смени начинот на работа со странки. Првиот човек на општината посочува дека општинската администрација на Гостивар услугите ќе ги пружа со максимално избегнување физички контакти.

Back to top button
Close
Close