Дописници МКДОпштински вести

Општина Гостивар: Владата сака да ја прикрие дискриминацијата на Гостивар

Гостиварската локалната самоуправа реагира и ја обвинува Владата дека не префрила средства за подобрување на локалната инфраструктура, туку за реновирање на болницата. Општинското раководство, како што посочува во соопштение, смета дека „Владата на СДСМ-ДУИ врши дискриминација кон општина Гостивар со измама“ дека близу 30 милиони денари наменети за општата болница „Ферид Мурад“ во Гостивар, ги добил градоначалникот Арбен Таравари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close