Дописници МКДОпштински вести

Општина Гевгелија лани вложи десет милиони денари во комунална инфраструктура

За изградба на комунална инфраструктура изминатава година Општина Гевгелија инвестираше 9,7 милиони денари, од кои 2,5 милиони денари се искористија за изградба на канализациска линија, водоводна мрежа и препумпна станица во населбата Караорман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close