Дописници МКДОпштински вести

Општина Гевгелија ќе го гради патот до манастирот во Давидово

Од Агенцијата за финансиска подршка на земјоделството и руралниот развој општина Гевгелија ќе добие околу 10,7 милиони денари за изградба на локалниот пат од селото Давидово до манастирот Свети Илија, потврдија денеска од општината.

Back to top button
Close
Close