Дописници МКДОпштински вести

Општина Дебрца го доби првото тениско игралиште

За активностите од буџетот на општината се издвоени вкупно 175 илјади денари. Дел од градежните работи спроведе и ЗФК „Св.Петар” од село Лешани, чии членови доброволно и без надомест ја изработија акрилната подлога, а го иницираа и формирањето на првиот тениски клуб во Општина Дебрца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close