0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Општина Центар воведува еднонасочен сообраќаен режим на улица „Св Климент Охридски“

Општина Центар во координација со екипите на Град Скопје започнува со теренски активности за поставување вертикална сообраќајна сигнализација за воведување еднонасочен сообраќаен режим на ул. „Св. Климент Охридски“ – позната како Адвокатска улица со цел регулирање и намалување на сообраќајот, како и зголемена безбедност за сите учесниците во сообраќајот, особено за учениците од локалното училиште.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close