Дописници МКДОпштински вести

Општина Битола ќе донира 10.000 евра за елементи за кислородна поддршка во битолската Клиничка болница

Општина Битола од локалниот буџет ќе издвои 10.000 евра за набавка на елементи кои ќе користат за кислородна поддршка во ЈЗУ Клиничка болница-Битола.

Back to top button
Close
Close