0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Општина Аеродром ја презентираше платформата за практикување европски стандарди

Со новата платформа насловена „Аеродром – Прва општина со европско знаменце“, следните четири години општината ќе вложува во почиста животна средина, енергетска ефикасност, подобра инфраструктура и поквалитетен образовен процес, но со практикување на европските стандарди и вредности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close