0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Општа болница Куманово му врачи благодарница на Спасовски за заложбите и донациите за установата

Менаџментот на кумановската Општа болница, денеска му додели благодарница на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за заложбата и донациите за јавната здравствена установа во овие услови на пандемија.  Надлежните од болницата велат дека заложбите и донациите кои Спасовски ги доделил на болницата придонеле во борбата против Ковид 19.

Back to top button
Close
Close