Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Опозициските ССП, ДС и ПСГ бараат формирање на специјално министерство за избори, Вучиќ ги исмеа

Српските опозициски партии - Партијата за слобода и правда (ССП) на Драган Ѓилас, Демократската партија (ДС) на Зоран Лутовац и Движењето на слободни граѓани (ПСГ) на Павле Грбовиќ се залагаат за формирање на специјално министерство кое ќе се занимава со изборите, пишува во денешното издание на весникот Данас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close