СветСвет.Портал

Опозицијата во Уганда бара поништување на изборните резултати

Лидерот на опозицијата во Уганда, Боби Вајн (38), поднесе барање до Врховниот суд за поништување на резултатите од претседателските избори на кои победи Јовери Мусевени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close