ЕвропаЕвропа.Портал

Опозицијата во Белорусија најави основање нова структура

Белоруската опозиција објави формирање на нова организациска структура, Народна антикризна управа (ПАД), чија улога треба да биде стабилизирање на состојбата во земјата, доколку опозицијата успее да го симне од власт претседателот Александар Лукашенко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close