0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Опозицијата побарала дополнително време да ги разгледа измените на Законот за заштита од заразни болести

На барање на опозицијата на денешната 18. собраниска седница не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, по скратена постапка, којшто треба да бидат основа за спроведување на нови мерки за заштита од коронавирусот. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close