ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Опозицијата побара оставка од Пашињан

Лидерите на парламентарните опозициски партии - Просперитетна Ерменија и Осветлена Ерменија, Гагиг Царукјан и Едмон Марукјан на денешната средба со премирот Никол Пашињан побараа негова оставка

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close