0_Македонија.ПорталПолитички партии

Опозицијата обвинува дека се фалсификувани документи во случај за наводна изнуда на пари

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска сподели информации и документи за наводен сомнеж за фалсификување на документи од страна на Лазе Велковски, поранешен полициски началник, и обвинителката Вилма Рускоска, како и за изнуда на пари од компанијата Рубиткон Битола, која била добитник на тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close