БалканБалкан.Портал

Опозицијата на Косово го повика Хашим Тачи да поднесе оставка

Претседателот на Косово Хашим Тачи треба да поднесе оставка или да биде ослободен од функцијата, изјави лидерот на движењето Самоопределување Албин Курти за телевизијата Топ канал.

Back to top button
Close
Close