0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Опозицијата бара интерпелација и за Николовски и Маричиќ

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова денеска во Собранието информираше за покренувањето интерпелација за двајца членови на Владата - за Љупчо Николовски како заменик претседател на Владата за борба против корупција за одржлив развој и човечки ресурси и за министерот за правда Бојан Маричиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close