Дописници МКДОпштински вести

Опожарен контејнер по пиротехничка експлозија, ЈКП Тетово со апел за поголема совесност

Мала експлозија најверојатно од пиротехнички материјали  и опожарување на контејнер на фрекфрентниот булевар „Благоја Тоска“ се случи вечерва во Тетово. Од Јавното комуналното претријатие „Тетово“ испратија апел до јавноста за поголема совесност бидејќи, како што велат, со ваквите инциденти освен материјална штета во опасност се доведуваат и животите и здравјето на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close