Svet.SlajderБалкан

Операција на турската армија против ПКК во северен Ирак

Турската армија презеде нова копнена и воздушна операција против базите на Курдиска работничка партија (ПКК) во северен Ирак, соопшти Министерството за одбрана на Турција

Back to top button
Close
Close