СветСвет.Слајдер

ООН: Над 90 отсто од луѓето во Тигреј имаат потреба од хуманитарна помош

На над 90 отсто од луѓето во проблематичниот регион на Етиопија, северен Тигреј, им е потребна итна хуманитарна помош, соопшти ООН, и побара поддршка од 203 милиони долари

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close