Svet.SlajderСветСвет.Портал

ООН ги поздрави резултатите од средбата Путин-Бајден

ООН се надева дека резултатите од самитот Русија-САД ќе помогнат да се постигне напредок во справувањето со глобалните предизвици и зајакнувањето на стратешката стабилност, изјави на брифинг заменик-официјалниот претставник на генералниот секретар на ООН Фархан Хак.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close