Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Загрижени сме за судбината на принцезата Латифа

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека е загрижен за судбината на принцезата Латифа, една од ќерките на владетелот на Дубаи, и рече дека овој случај ќе биде во центарот на вниманието.

Back to top button
Close
Close