Svet.SlajderЕвропа

Џонсон за промена на протоколот за Северна Ирска

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ја повика претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен сериозно да ги разгледа британските предлози за промена на начинот на кој договорот за Брегзит ја регулира трговијата со Северна Ирска со цел да се излезе од ќорсокакот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close