ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Џонсон: Во Велика Британија вакцинирани над 1,3 милион луѓе

Повеќе од 1,3 милиони луѓе се вакцинирани против коронавирус во Велика Британија, соопшти вечерва премиерот Борис Џонсон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close