Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Велика Британија е подготвена за Брегзит „без договор“,ако нема „фундаментални промени“ во пристапот на ЕУ (ДПЛ)

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон денеска изјави дека ќе побара Брегзит без договор, доколку не дојде до фундаментална промена во пристапот од страна на Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close