ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Веднаш да се ослободи премиерката на Мјанмар, превратот е недопустлив

Британскиот премиер Борис Џонсон го осуди денеска воениот удар во Мјанмар, по што војската во оваа азиска земја ја презеде власта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close