Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон со амбициозен план – да се вакцинираат сите возрасни Британци до крајот на јули

Тој посочи дека целта е да се заштити најранливиот дел од населението и да се преземат понатамошни чекори за ублажување на некои од сегашните ограничувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close