Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Ситуацијата во врска со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон во време кога Велика Британија ја забрзува својата програма за вакцинација за да ги заштити најранливите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close