ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Се наѕираат добри постбрегзит трговски решенија со ЕУ

Се очекуваат добри постбрегзит трговски решенија со ЕУ, но и доколку не бидат постигнати тогаш постојат други одлични солуции, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон.

Лондон, 3 јули 2020 (МИА) – Се очекуваат добри постбрегзит трговски решенија со ЕУ, но и доколку не бидат постигнати тогаш постојат други одлични солуции, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон.

Тој истакна дека на постигнувањето договор со ЕУ гледа со поголем оптимизам за разлика од Мишел Барние, европскиот преговарач за постбрегзит договори и усогласувања. гт/

Таг
Back to top button
Close
Close