0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Растот на бројката на заразени со Ковид-19 предизвикува сериозна, сериозна загриженост

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека зголемената бројка на заразени и хоспитализирани со Ковид-19 е предмет на „сериозна, сериозна загриженост“, додавајќи дека сега е помалку оптимистичен за отворањето на земјата отколку во мај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close