ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон постигна финансиски договор со сопругата за развод

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Марина Вилер денеска постигнаа финансиски договор за развод, покажуваат судските документи.

Лондон, 18 февруари 2020 (МИА) – Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Марина Вилер денеска постигнаа финансиски договор за развод, покажуваат судските документи.

Адвокатите на Џонсон и Вилер присуствуваа на краткото приватно рочиште пред Централниот семеен суд во Лондон. паг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close