0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

Џонсон: Поради делта варијантата на коронавирус се одложува укинувањето на рестриктивните мерки

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска потврди дека поради зголемувањето на бројот на случаи на позаразната „делта варијанта“ на коронавирусот, првично откриена во Индија, укинувањето на ограничувањата во таа земја ќе биде одложено за еден месец, до 19 јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close