ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Не очекувајте напредок за Брегзит во Њујорк

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска предупреди дека нема да има напредок во разговорите за Брегзит со европските лидери во Њујорк, затоа што јазот меѓу двете страни останува, но рече дека е постигнат значителен напредок во постигнување договор.

Back to top button
Close
Close