ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Џонсон: Не е практично целосно затворање на границата

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон денеска изјави дека целосно затворање на границата за да се спречи ширењето на Ковид-19 не е практично решение

Back to top button
Close
Close