ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон може повторно да го суспендира Парламентот

Британскиот премиер Борис Џонсон би можел повторно да го суспендира Парламентот, дури и ако британскиот Врховен суд пресуди дека првичното суспендирање е нелегално, се вели во поднесокот до судот објавен од опозицискиот адвокат Џо Мегам на неговиот профил на Твитер.

Back to top button
Close
Close