Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон изрази сериозна загриженост проади потегот на ЕУ за ограничување извоз на вакцини за Северна Ирска

Британскиот премиер Борис Џонсон изрази сериозна загриженост поради обидот на Брисел да го ограничи извозот на вакцини за коронавирусот во Северна Ирска, соопшти неговиот кабинет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close