СветСвет.Портал

Џонсон и Џонсон верува во својата вакцина, очекува решение со регулаторите

Компанијата Џонсон и Џонсон има „целосна доверба“ во својата вакцина против Ковид-19 и се надева дека „многу брзо“ ќе се најде решение со регулаторите за нејзина употреба, бидејќи вакцинацијата е суспендирана во Европа и САД поради ретката појава на сериозни случаи на згрутчување на крвта, изјави денеска финансискиот директор Џозеф Волк.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close