0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

 Џонсон и Блинкен се заложија за глобална вакцинација против Ковид-19

Британскиот премиер  Борис Џонсон и американскиот државен секретар Ентони Блинкен се согласија дека е потребна глобална вакцинација против Ковид-19 за да се стави крај на пандемијата, соопшти Даунинг стрит по нивната средба во Лондон

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close