0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон ги пречека генералниот секретар на ОН и лидерите на Јужна Кореја, Австралија и ЈАР како гости на самитот Г7

Британската Влада ги покани земјите гости да учествуваат на самитот во рамките на агендата на Џонсон „Глобална Британија“, бидејќи, како што објави владата, тие можат да им помогнат на претставниците на Г7 да ја „интензивираат соработката на демократските и технолошки напредните држави“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close