Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон ги повика лидерите на разговори по победата на СНП

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ги повика лидерите во Велика Британија да преговараат откако шкотската пронезависна партија победи на четвртите последователни парламентарни избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close