Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон ги повика Европејците на „прагматизам и компромис“

Џонсон „јасно стави до знаење дека сака сите да покажат прагматизам, но истакна дека е клучно зачувувањето на мировниот договор од Велики петок“ соопшти Даунинг стрит по серијата состаноци на британскиот премиер со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка Ангела Меркел и лидерите ЕУ, Урсула фон дер Лајен и Шарл Мишел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close