ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон ги објави новите рестриктивни мерки

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ги објави мерките за спречување на ширењето на вториот бран на епидемијата со Ковид-19, што би можеле да бидат во сила следните шест месеци, а вклучува и охрабрување на работа од дома и порано затворање а пабовите и рестораните

Back to top button
Close
Close