СветСвет.Портал

„Џонсон енд Џонсон“ мора да плати осум милијарди долари отштета

Суд во Пенсилванија пресуди дека американскиот фармацевтски гигант „Џонсон енд Џонсон“ мора да плати осум милијарди долари отштета поради тоа што не предупредил дека нивниот антипсихотик може да доведе до раст на градите кај мажите.

Back to top button
Close
Close