ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон: Би било ризик предвреме да се ублажат ограничувањата

Стапките на зараза во Велика Британија се уште се високи и затоа ограничувањата не можат да се ублажат, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close