Општество

Онлајн дебата: Транспарентен избор и ефективно функционирање на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација

„Транспарентен избор и ефективно функционирање на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација“ беше тема на денешната онлајн дебата органиизрана од Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на жените - ЕСЕ во соработка со Мрежата за заштита од дискриминација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close