Svet.SlajderСветСвет.Портал

Онгвен прогласен за виновен

Меѓународниот кривичен суд во Хаг денеска го прогласи за виновен поранешниот командант на бунтовниците во Уганда, Доминик Онгвен за убиства, киднапирање на деца, држење на сексуални робинки, мачење и грабежи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close