Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН загрижени за бројот на загинати во протестите во Иран

Високиот комесаријат на ОН за човекови права ја осуди употребата на сила, вклучувајќи и употреба на боева муниција, врз демонстрантите во Иран. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close