Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Воените дронови можат сами да изберат цел и да ја елиминираат без учество на луѓе

Воените беспилотни летала можат сами да летаат до местото на конфликтот, да изберат цел и да ја елиминираат без учество на луѓе во целиот процес, наведуваат Обединетите нации.

Back to top button
Close
Close